سنگهای قیمتی در کوه

مروارید اغلب کروى شکل است اما مروارید اصل شکل منظمی ندارد و نمیتوان به سادگی دو مروارید اصل یک شکل و اندازه یافت.

این سنگ کمیاب از مواد معدنی مختلفی مانند آپاتیت، ترمولیت، گرافیت، گراندییریت و … تشکیل شده است که معمولاً در رنگ‌های زرد کمرنگ، سبز – آبی و آبی مایل به خاکستری دیده می‌شود.

دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و لوگوی طلایی از ساماندهی وزارت ارشاد

در بقیه موارد الماس نشانی از پیروزی در مقابل دشمنان است. همانطور که قبلا گفته شد فرد رویا بیننده و زمینه شخصیتی وی تاثیر بسیاری در نحوه تعبیر آن رویا دارد. چگونگی نمایان شدن الماس و زمینه خواب و همچنین دیگر عوامل موجود در خواب می توانند به پیدا کردن پیام پنهان در خواب کمک کنند.

با پیشرفت در امنیت ملی ، تغییرات اخیر در چارچوب قانونی استخراج معادن و استراتژی دولت افغانستان برای مشروعیت بخشیدن به بخش معدن ، چشم انداز سرمایه گذاری و بهبود عملکرد بسیار خوب است.

این نگین گرانبها و ارزشمند در سال ۲۰۰۷ قیمتی معادل ۶۱ میلیون دلار آمریکا ارزش گذاری شد.

من یک سنگ توپاز دارم که و زنش حدود ۵۴ گرم هست که میشه ۲۷۰ قیراط و این نگین تراشیده شده هست . من چند جا سوال کردم میگن قیمت هر قیراط این سنگ حدود ۵ تا ۲۵۰ دلار هست .

هرچه حفره های میزبان بزرگتر و درشت تر باشند احتمال تولید این سنگ زینتی در ابعاد بزرگتر بیشتر است.

در ادامه موضوع اسامی سنگ های قیمتی به یکی از خوش رنگ ترین و چشم نوازترین نگین ها میپردازیم. یکی سنگهای قیمتی ایران از انواع آلومین به رنگ سبز زمرد می باشد که از نگین های قدیمی و از سنگهای زینتی هست و هر چه میزان رنگ انواع سنگ سبز قیمتی بیشتر باشد قیمت بیشتری دارد.

از خصوصیات این گوهر می توان به رنگ آبی مایل به رنگ ارغوانی آن اشاره کرد. گفتی است که ارزش آن حدود ۲۰۰۰ دلار آمریکا در هر قیراط می باشد.

در واقع افغانستان یکی از قدیمی­ مکان استخراج معادن در جهان بشمار رفته که پیشینه تاریخی آن به شش هزار و پنج صد سال می­ رسد.

لاجورد های افغان از ۶۵۰۰ سال پیش در زمان امپراطوری هخامنشیان که جزو ایران بود مورد توجه قرار گرفته اند.

احتمالا در آینده سنگ های دیگری هم به این لیست اضافه شود و همه آن ها با ارزش و قابلیت کلکسیون شدن را دارند.

در سایت کهربا موجود نداریم ولی میتونید با بخش پشتیبانی آنلاین در تماس باشید تا قیمت و نمونه عکس ها رو بتونید مشاهده بفرمایید.سنگ هایی مانند الماس، زمرد، یاقوت سرخ، یاقوت کبود و … به نام سنگ های گرانبها شناخته می شوند. این سنگ ها مثل طلا به خاطر زیبایی، دوام و کمیابی شان ارزشمند شده اند.سنگ های گرانبها از اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی در دو مجموعه « سنگ های قیمتی » و « سنگ های نیمه قیمتی » قرار داده شدند. اصطلاح سنگ های قیمتی برای الماس، یاقوت سرخ، یاقوت کبود و زمرد به کار می رود. الماس که سخت ترین کانی را دارد شکل متبلور کربن است. یاقوت سرخ و یاقوت کبود هر دو از شکل های مختلف کانی بسیار سخت دیگری به نام کروندوم تشکیل شده اند.زمرد از یکی از انواع کانی بریل درست شده که به سختی کروندوم نیست اما سخت تر از کوارتز است.

بقیه سنگ های گرانبها در مجموعه «سنگ های نیمه قیمتی» قرار داده شده اند. سنگ های نیمه قیمتی بیشتر از جنس کوارتزند.

از دسته سنگ های نیمه قیمتی می توان این موارد را ذکر کرد: عقیق، کهربا، آمتیست، آکوامارین، سنگ دلربا یا آونتورین، سنگ یمانی، کریزوکولا، سیترین، گارنت (حجر سیلان)، هماتیت، یشم، جاسپر، کهربای سیاه، کونزایت، لاجورد، مالاکیت، سنگ قمر، ابسیدین، انیکس (عقیق سیاه)، زبرجد، رودونیت، سنگ خورشیدی، چشم ببر، تانزانیت، توپاز، فیروزه، تورمالین.

بسیاری از سنگ های نیمه قیمتی دیگر هم هستند که در صنعت ساخت جواهرات و اشیای زینتی محبوبند.

http://rabingroup.ir/product-tag/%d8%b9%d9%82%db%8c%d9%82-%d8%b3%d9%88%d8%b3%d9%86%db%8c/

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “سنگهای قیمتی در کوه”

Leave a Reply

Gravatar